Число шкіл вихідного дня незначне. Зокрема у 2010 р. відкрили Українську суботню школу, яка дозволяє вивчати всі дисципліни загальноосвітньої української школи українською мовою. Також діє Українська школа “Ерудит” у Відні, що готує учнів до державної атестації, в результаті якої вони отримують Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти державного зразка України.
Вищі студії
Україністика в Австрії почала розвиватися від першої половини XIX ст.: спочатку в Галичині й пізніше на Буковині. У Віденському університеті, після заснування 1849 року першої в Австрії кафедри слов`янської філології, внесок у мовознавчу україністику зробили її перший завідувач Франц Міклошич та його наступник на цій посаді Ватрослав Ягич. Нині у Віденському університеті, в Інституті славістики, активно досліджують українознавчі студії, проте у складі інших слов’янських мов.
Українські культурні центри з освітньою компонентою
Найпотужнішим освітнім центром у Австрії є Український культурно-освітній центр ім. Івана Франка, який створено у січні 2010 року. Передумовою створення цієї організації стали прагнення окремих активістів місцевої української громади організувати у Відні школу згідно з вимогами Міжнародної української школи (МУШ), та реалізовувати інші проєкти культурного спрямування. На сьогодні в Українській суботній школі навчаються учні від першого до одинадцятого класів.
Головними завданнями товариства є освітньо-виховна робота, пропагування, підтримка і розвиток української культури, охорона матеріальних пам’яток української культури, створення українського інформаційного простору на території Австрії, забезпечення тісних контактів з Україною та українськими організаціями як в Австрії, так і за її межами в усіх проявах духовного, культурного, політичного, релігійного, гуманітарного, наукового та економічного життя.
Загальна інформація
Складно порахувати точну кількість українців у Австрії, тому що офіційні джерела не розглядають їх як певну етнічну групу. За окремими даними, кількість громадян українського походження складає близько 12 тис. Чисельність автохтонної української громади становить близько 3 тис. осіб. Найбільше українців проживає, зокрема, у Відні та його околицях, а також містах Зальцбурзі, Клагенфурт-Вілласі, Граці, Іннсбруку, Кюстіні, Лінці, Брегенці.
Законодавчим актом, що регулює відносини держави з національними меншинами, є федеральний закон про національні меншини в Австрії 1976 року, Рамкова конвенція про захист національних меншин (набула чинності для Австрії 1 липня 1998 року), Європейська хартія регіональних мов та мов меншин (набула чинності для Австрії 1 жовтня 2001 року). Окремі права національних меншин знайшли закріплення у Конституції країни.
Українська громада не підпадає під визначені законодавством критерії для національних меншин, зокрема щодо необхідної мінімальної кількості представників певної національності (на державному рівні у Австрії визнано наступні національні меншини: хорватська, словенська, угорська, чеська, словацька і рома).