На початку 2000х років до Франкфурта-на-Майні приїздять сім’ї науковців, ІТ фахівців, студентів з України («ІV хвиля еміґрації»). На той час в Франкфурті не було жодного українського осередку, окрім УГКЦ (Літургії – лише двічі на місяць).
У 2002-2003 рр. формується парафія УГКЦ та з Бонну переїзджає Генеральне консульство України. При парафії та на демонстраціях, під час Помаранчевої революції, починають гуртуватись українці.
Три етапи формування школи:
1. лютий - травень 2005 (Ініціатива: Генерального консульства України (консул – І.Тибінка) та пароха УГКЦ о. Р. Лірки). Директорка -М.Поксдьорфер. 15 дітей (вік 3 - 15 р.), дуже різний рівень володіння українською мовою. Саморозпуск через повну відсутність матеріальної бази та мотивації.
Результат: Згуртувались активні люди «ІV хвилі еміґрації».
2. вересень 2005 - травень 2006 Ініціатива: Директорка - М.Поксдьорфер, вчителі (Р.Рахлецька, О.Костюк) та батьки. 6 дітей (вік 4 - 6 р.). Заняття в квартирах мам–вчительок. Початок формування навчальної бази.
Результат: Необхідність реєстрації «юридичної особи» для забезпечення матеріальної бази (приміщення, страховка і т.д.).
3. з травня 2006:
І та ІІ установчі збори. Затвердження Статуту Товариства, вибори керівних органів. Реєстрація громадської організації «Українське Товариство» (голова – Р. Рокицький).
Результат: Школа діє як статутна діяльність Товариства. При Товаристві автономно, діє 2 українські суботні школи в м.Франкфурт-на-Майні та м. Майнц (2014- 2020 рр.).