Українська вільна академія наук (УВАН, UVAN) (Сполучені Штати)

Зареєструватись адміністратором цього закладу
Рік заснування: 1950
Тип закладу: Функціонує самостійно

Ранг: Наукова установа


Напрями наукової діяльності: Популяризація українознавства у США

Підрозділи / відділення:

Видання / дослідження/ проєкти: Видання «Літопис Української академії мистецтв і наук у США».

Більше можна дізнатися за посиланням:
https://uvan.org/publications/

Грантові програми та стажування, які надає організація:


Історія:

Українська академія мистецтв і наук у США — асоціація вчених, що займається популяризацією та просуванням українознавства та культури в США. Вона була заснована в 1950 році в Нью-Йорку як спадкоємець традицій Всеукраїнської академії наук 1920-х років у Києві (Київ) та Української академії в еміграції, заснованої в Аугсбурзі, Німеччина, у 1945 році і відомої як Української вільної академії наук (УВАН). Відділи Академії також були засновані в Детройті, Денвері, Вашингтоні, Філадельфії та Мюнхені, Німеччина.

З 1961 року Академія розміщується у власній будівлі в стилі ренесансу, колишньому відділенні Нью-Йоркської публічної бібліотеки в Блумінгдейлі. Крім кабінету та лекцій Академії, у будівлі також є бібліотека з близько 55 тис. томів та музейно-архівні фонди (понад 500 тис. одиниць) Української, що робить його найбільшим.

За час заснування Академія видала понад 140 книг і журнальних номерів, серед яких такі визначальні трактати, як «Софійський собор у Києві » О. Повстенка (1954), «Історія української літератури » Д. Чижевського  (1956), О. Косач- Кривинюка «Хронологія життя і творчості Лесі Українки» (1970), книга Д. Дорошенка про гетьмана П. Дорошенка (1985) та Т. Скрипки «Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка»). Біографічний матеріал, спогади, фотографії (2004). 

Нині загальна кількість членів Академії становить понад 175. Сто дев'ятнадцять є дійсними членами (стипендіатами), сорок є членами-кореспондентами і дев'ятнадцять є старшими та молодшими науковими співробітниками. Академія регулярно організовує та спонсорує лекції, конференції, семінари, пам’ятні заходи, концерти та художні виставки, як самостійно, так і у співпраці з іншими науковими та культурними установами в США та за кордоном, такими як Інститут Гаррімана Колумбійського університету, Українські наукові установи Інститут Гарвардського університету, Наукове товариство Шевченка та Український музей у Нью-Йорку та Слов'янський інститут Чеської академії мистецтв і наук у Празі.

Роботу Академії контролює Виконавча рада, яку обирають кожні чотири роки. ЇЇ нинішнім президентом є Альберт Кіпа, професор, лауреат мов, літератури та культур Коледжу Мюленберга. Його попередниками були М. Ветухів (1950-9), Г.Й. Шевельов (1959-61; 1979- 84), О. Архимович (1961-70), О. Оглоблин (1970-9), Ю. Білінський (1984-90). , М. Борецький (в.о. президента, 1990-2), М. Антонович (1993-1997), В. Омельченко (в.о., 1995) та Олекса Мирон Біланюк (1998-2006).

Контакти:

Сайт:

https://uvan.org/


Електронна пошта закладу:

contact@uvan.org


Прізвище та ім'я керівника:

Альберт Кіпа


Країна:
Сполучені Штати
Місто:
Нью-Йорк
Фізична адреса:
206 West 100th Street, Нью-Йорк, NY 10025
Підтримати проєкт