Навчальні дисципліни:
- Українська мова і література, історія України, географія України, алгебра, геометрія, англійська та словацька мова. Крім того, діти отримують знання з профорієнтації та фінансової грамотності.
Навчальні дисципліни:
Ранг: Школа
Тип сертифіката: Документ про освіту державного зразка України
Кількість учнів та вік: 52 учні, 7-11 клас.
Історія:
Українська школа в евакуації - українська закордонна школа в Словацькій Республіці (Українська школа в евакуації визнана Міністерством освіти, науки, досліджень, розвитку та молоді Словацької Республіки від 15 лютого 2025 року 2025/3067:2-С2101).
УШЕ була створена за інституційним сприянням Екс-Президентки Словацької Республіки Зузани Чапутової. Також протягом свого існування УШЕ дістала підтримку UNICEF, Magistrátu Bratislavy, Cambridge International School Bratislava (СISB), Nadácia Pontis, Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava, Donio.
На волонтерських засадах в 2022 році українські вчителі зі статусом тимчасового притулку стали навчати українських школярів, які вимушено залишили свій дім і навчання в Україні, за українською навчальною програмою. На сьогодні в УШЕ працюють 10 педагогів-професіоналів з відповідною освітою та досвідом викладання в українських школах, 2 з них ще й обіймають посади завучів з навчальної та виховної роботи та адміністратор. 7 вчителів школи мають статус тимчасового притулку у Словаччині. До викладання в УШЕ долучені також фахові вчителі Cambridge International School Bratislava.
Протягом другої половини 2021-22 навчального року в УШЕ навчались 70 учнів, в 2022-23 – 150 учнів, у 2023-24 – 130 учнів, 2024-25 – 52 учня 7-11 класів з різних куточків України. Учні УШЕ вивчають базові предмети – українську мову і літературу, історію України, географію України, алгебру, геометрію, англійську та словацьку мови. Крім того, діти отримують знання з профорієнтації та фінансової грамотності.
Мета проєкту – продовжити навчальний процес для українських учнів, підготувати до вступу у ЗВО майбутніх випускників. А ще й створити сприятливі умови для їх соціальної адаптації: можливості спілкуватися та товаришувати зі своїми однолітками, знайомитися з життям в ЄС, отримувати психологічну допомогу та всебічну підтримку.