Навчальні дисципліни:
- українознавство
- культура
- традиції українського народу
Навчальні дисципліни:
Ранг: Школа
Тип сертифіката:
Кількість учнів та вік: 5-16 років
Історія:
Українська недільна школа «Стожари» заснована у 2001 році за підтримки місцевого самоуправління, Посольства України в Естонії, Міністерства освіти Естонії.
Діяльність школи спрямована на збереження ідентичності в умовах загрози асиміляції, оскільки Естонія - пострадянська держава.
Українська недільна школа "Стожари" є тим місцем, де діти із українських та змішаних сімей можуть у доступній, ігровій формі оволодіти знаннями мови. Тут вони вивчають історію України, народні традиціїї, знайомляться з українською народною творчістю.
Школа працює за програмою, рекомендованою Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.
Тут проводять різноманітні заходи, майстер-класи, відзначають дати, пов'язані з історією та культурою України: День Соборності України, День Незалежності України, День матері, Івана-Купала, свято Миколая, Різдво, Великдень та інші.
У школі діє театр народних традицій «Вертеп».
Учні школи приймають участь у міжнародних проектах.
Практичні навики у вивченні мови діти одержують під час поїздок в Україну. За час існування школи діти побували на Міжнародному таборі «Артек», на Черкащині, у Києві та Карпатах.
Зазвичай ми збираємося у третю неділю вересня. В цей день до нас в гості приходять наші випускники, наші друзі. Карантинні обмеження внесли свої корективи. Ми не змогли зібратися разом великою сім’єю. Та перший урок не став менш цікавим. Пройшов він на відкритому повітрі та розпочався посадкою кущів
...Аня Попович, учениця нашої школи стала лауреатом Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу «Нашого цвіту- по всьому світу» в номінації: театральний жанр, художнє читання.
https://youtu.be/Ydm6YiV6gHU
Найщиріші вітання з берегів Фінської затоки Естонського міста Маарду від Українського культурно-просвітнього товариства «Стожари».
Відчутне послаблення карантину дало нам змогу за сім таборових днів зануритися в літні обрядові дійства українців. Почали з найдавнішого і найколоритнішого свята
Т
...«Я пройшла прекрасне і складне життя.
Мені доля подарувала щастя – залишити свій слід на землі,
на якій народилася та яку прославила.
Мене називають: Одержимою, Співачкою досвітніх вогнів,
Квітка Ломикамінь, Дочкою Прометея!
А я - зірка, повірте, зірка, яка спалахнула і згасла»
Л.Українка
...